+17
°
C
Max.:+18
Min.:+6
Ked
Sze
Csü

Jótékonysági jogászdíszvacsorát tartottak a Széchenyi István Egyetem hallgatóinak támogatásáért

jogasz_vacsora (06).jpg

A Deák Ferenc Alapítvány a Győri Jogászképzésért hatodik alkalommal rendezett jótékonysági díszvacsorát, amelynek célja a Széchenyi István Egyetem állam- és jogtudományi karán tanuló tehetséges, rászoruló hallgatók támogatása volt. Az esten díszvendégként részt vett a Kúria elnöke, prof. dr. Varga Zs. András, illetve Életút díjat vehetett át dr. Szalai Éva és dr. Verebélyi Imre, a Közigazgatási Jogi Tanszék két meghatározó alakja.

Győr, 2024. december 9. - Kelemen Lilla, SZEhírek

Több mint kétmillió forint bevétel gyűlt össze a Deák Ferenc Alapítvány a Győri Jogászképzésért által megrendezett hagyományos díszvacsorán, amelyen a Széchenyi István Egyetem és az intézmény Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karának vezetői, munkatársai és egykori hallgatói, valamint a térség jogászai és a jogászi hivatásrendek képviselői ültek egy asztalhoz. Dr. Smuk Péter professzor, a kar dékánja köszöntőjében elmondta: örül annak, hogy évről évre sokan vesznek részt a jótékonysági vacsorán, támogatva a hallgatókat.

jogasz_vacsora (03).jpg

Prof. dr. Smuk Péter, a Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar dékánja moderálta az eseményt. (Fotó: Adorján András)

Prof. dr. Friedler Ferenc, a Széchenyi István Egyetem rektora, tudományos elnökhelyettese arról beszélt, az intézmény dinamikus fejlődését három szempont alapján lehet mérni: ezek a nemzetközi ranglistákon elfoglalt pozíciók, a világ élvonalába tartozó szakterületek száma és az oktatók tudományos eredményei. „Ezekhez a sikerekhez nagyban hozzájárul az a példaértékű szakmai összefogás, ami ezen az estén is érzékelhető, és amiért egyetemünk kifejezetten hálás” – húzta alá.

A Deák Ferenc Alapítvány a Győri Jogászképzésért kuratóriumának elnöke, a jogi kar korábbi dékánja, prof. dr. Lévayné dr. Fazekas Judit köszöntőjében kiemelte: „A 2014-es alapításkor számtalan célunk volt – a hallgatók támogatása, a kar fejlesztése –, de nem is sejtettük, hogy egy nagyon fontos hozzáadott értéket is létrehozunk, ez pedig a közösségteremtés.” Hozzátette: a tehetséges, rászoruló fiatalok támogatása az alapítvány legfontosabb célja, amelynek érdekében az elmúlt kilenc évben 13 millió forintnál is magasabb összeget fordított hallgatói ösztöndíjakra.

jogasz_vacsora (02).jpg

Prof. dr. Lévayné dr. Fazekas Judit a Deák Ferenc Alapítvány a Győri Jogászképzésért kuratóriumi elnökeként tartott beszámolót. (Fotó: Adorján András)

A jótékonysági est díszvendége prof. dr. Varga Zs. András, a Kúria elnöke volt, aki korábban a Közigazgatási és Pénzügyi Jogi Tanszék egyetemi docenseként is oktatott. Beszédében arra hívta fel a figyelmet: „Akármi történik is a világban, egy dolog nem változik: nincs európai és nincs magyar államiság jog, jogrend és jogászok nélkül.” Kitért arra is, hogy a közjog és a polgári jog kialakulása több ezer éves múltra tekint vissza, hiszen már a kereszténység első zsinatjai is szabályrendek alkotásáról szóltak. „A digitalizációval sok esetben leegyszerűsödtek a folyamatok, azonban mindig szükség lesz a jogászokra, mert bizonyos dolgokat nem lehet gépekkel elvégezni: ilyen például a bizonyítás” – jelentette ki.

jogasz_vacsora (04).jpg

Az est díszvendége prof. dr. Varga Zs. András, a Kúria elnöke volt, aki korábban a győri jogi kar egyetemi docenseként is oktatott. (Fotó: Adorján András)

A kar minden évben Életút díjat ad át azon munkatársak részére, akik tudományos és szakmai pályafutásukkal, iskola- és közösségteremtő személyiségükkel jelentős szerepet vállalva a győri jogászképzés számára időtálló értéket teremtettek. A kari közösség a Herendi Porcelánmanufaktúra által elkészített díjat idén a Közigazgatási Jogi Tanszék két meghatározó alakjának, dr. Szalai Évának és dr. Verebélyi Imrének adományozta.

„Dr. Szalai Éva pályája kezdete óta tanít az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, és mindig hitt abban, hogy a hallgatókat a közigazgatási oktatás mellett a gyakorlati pálya megismerésére kell ösztönözni a lehető legszélesebb tudás megszerzése érdekében” – fogalmazott a méltatásban dr. Lapsánszky András, a győri jogi kar Közigazgatási és Pénzügyi Jogi Tanszékének vezetője, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnökhelyettese. Elmondta, a díjazott az Alkotmánybíróságon is hosszú éveken át dolgozott, így meghatározó közigazgatási tudása és munkássága nyomon követhető az alkotmánybírósági határozatokban. „Kiemelném jószívű hozzáállását, hiszen sosem egyéni céljait nézte, hanem mindig a hallgatókét, és az önzetlen tudásátadás jellemezte. Olyan gondolkodásmódot adott át, amely maradandó és máig hasznosítható” – hangsúlyozta.

A szintén Életút díjban részesült dr. Verebélyi Imre professor emeritust dr. Gyurita Rita, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kormányhivatal főigazgatója méltatta, rámutatva az ünnepelt példaértékű szakmai pályafutására. „Győrbe 2007-ben érkezett Bihari Mihály és Patyi András professzorok invitálására. Először az európai és nemzetközi igazgatási szakot szervezte, majd 2008-tól az egyetem Állam- és Jogtudományi Doktori Iskolájának alapító vezetője, törzstagja és oktatója lett” – részletezte. Dolgozott miniszterhelyettesként, közigazgatási államtitkárként, miniszteri biztosként és kormánybiztosként is. A laudációban elhangzott: „Elhivatottságával, kitartó, sőt sokszor szenvedélyes munkabírásával, szerteágazó oktatói, kutatói és gyakorlati tevékenysége által a közigazgatás-tudomány ikonikus professzorává, igazi mesterévé vált.”

jogasz_vacsora (01).jpg

Életút díjban részesült a Közigazgatási Tanszék alapító oktatója, dr. Szalai Éva és a tanszék meghatározó alakja, dr. Verebélyi Imre. (Fotó: Adorján András)

jogasz_vacsora (05).jpg

jogasz_vacsora (06).jpg

jogasz_vacsora (07).jpg

jogasz_vacsora (08).jpg

jogasz_vacsora (09).jpg

jogasz_vacsora (10).jpg

Galéria az eseményről (Fotók: Adorján András):