A Széchenyi István Egyetem nemzetközi hallgatókat is vár két, keresztfélévben induló képzésére
A Wizz Air légitársasággal együttműködésben pilótaképzést, korábbi és ma is aktív Forma–1-es mérnökök bevonásával pedig motorsportmérnök-képzést indít 2025 februárjáról a Széchenyi István Egyetem, amelyre a nemzetközi hallgatók jelentkezését is várja. Az utóbbira az OECD ODA-kedvezményezett országaiból jelentkező hallgatóknak jelentős ösztöndíjat biztosít az intézmény.
Győr, 2024. szeptember 6. - Hancz Gábor, SZEhírek
Több szempontból is különleges, angol nyelvű képzéseket indít jövő februárban a Széchenyi István Egyetem, amelyekre nemzetközi hallgatók is jelentkezhetnek. Bihari Annabella, az intézmény Nemzetközi Programok és Alumni Központjának vezetője elmondta: a 200 repülőgépes flottával rendelkező, több mint 500 útvonalon repülő Wizz Air légitársasággal együttműködésben indított három féléves pilótaképzés nagy utasszállító repülőgépek vezetésére készíti fel a hallgatókat. Az elméleti ismeretek átadása mellett magas szintű gyakorlati oktatást kapnak a jelentkezők, amit a legkorszerűbb szimulátor és vadonatúj, digitális műszerezettségű repülőgépek segítenek.
Erre a képzésre bármilyen területen legalább alapképzésben szerzett oklevéllel lehet jelentkezni. Akik mérnöki diplomával rendelkeznek, légijármű-üzemeltetési szakmérnök, akik pedig más diplomával, azok légijármű-üzemeltetési szakember végzettséget szereznek. A felvétel feltétele az 1. osztályú orvosi minősítés az egészségügyi alkalmassági vizsgálaton. Nem elvárás, hogy a jelentkezők előzetes repülőgép-vezetési tudással rendelkezzenek.
A nemzetközi hallgatók a következő linkeken jelentkezhetnek a képzésre:
- https://admissions.sze.hu/application-form-aviation-specialist
- https://admissions.sze.hu/application-form-aviation-engineer
A jelentkezési határidő 2024. szeptember 15. az Európai Unión kívüli, míg 2024. október 28. az Európai Unióból érkező nemzetközi jelentkezők számára.
A Széchenyi István Egyetem pilótaképzése nagy utasszállító gépek vezetésére készíti fel a hallgatókat.
Bihari Annabella hozzátette: a Széchenyi-egyetem Audi Hungaria Járműmérnöki Kara ugyancsak 2025 februárjáról két féléves motorsportmérnök mesterképzést indít, nemzetközi hallgatóknak is. Forma–1-es tapasztalatokkal rendelkező, illetve a nemzetközi autósport világában ma is aktív, elismert szakemberek adják majd át tudásukat a hallgatóknak. A gyakorlati ismeretek elsajátítását partnercsapatokkal való együttműködés segíti.
Erre a képzésre szeptember 15-ig lehet jelentkezni a https://admissions.sze.hu/masters-in-motorsport-engineering-msc internetes oldalon.
A motorsportmérnök mesterképzés olyan tudást biztosít a hallgatóknak, amellyel akár nemzetközi versenycsapatokban is szerepet vállalhatnak.
Az utóbbi képzés esetében sok jelentkezőnek nyújthat segítséget a Széchenyi István Egyetem újonnan létrehozott ösztöndíja. Mészáros Márta, az intézmény Nemzetközi Programok és Alumni Központ Mobilitási és Ösztöndíj Osztályának vezetője elmondta: a Széchenyi ODA (SODA) ösztöndíjra az Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD)ODA-kedvezményezett országaiból jelentkezők pályázhatnak. „Intézményünk ezzel is támogatni kívánja azokat a kiváló teljesítményű, tehetséges fiatalokat, akik hátrányos helyzetű országokból érkeznek. Az ösztöndíjat egy tanévben öt alapképzésben és öt mesterképzésben részt vevő hallgató nyerheti el. Ők 90 százalékos tandíjkedvezménnyel tanulhatnak egyetemünkön, emellett ingyenes szállást és egészségügyi alapellátást kapnak. A 2024–2025-ös tanévben csak a motorsportmérnök mesterképzésre jelentkezők pályázhatnak rá” – hangsúlyozta Mészáros Márta.
Mészáros Márta, a Széchenyi István Egyetem Nemzetközi Programok és Alumni Központ Mobilitási és Ösztöndíj Osztályának vezetője és Bihari Annabella, a Nemzetközi Programok és Alumni Központ vezetője. (Fotó: Adorján András)