+17
°
C
Max.:+18
Min.:+6
Ked
Sze
Csü

Best of Design Campus: a Széchenyi-egyetem hallgatóinak legjobb munkáiból nyílt kiállítás a Kockában

best_of_design_campus (01).jpg

A Széchenyi István Egyetem designszakos hallgatóinak tanév során készített legjobb alkotásaiból nyílt látványos kiállítás az intézmény Győri Innovációs Parkjában, a Kockában. A rendhagyó eseményen divatbemutatóval is egybekötött tárlatnyitó után búcsúztatták el a Design Campus első végzőseit.

Győr, 2024. június 27. - Papp Zsolt, SZEhírek

A Széchenyi István Egyetem 2021 szeptemberében indította el designképzéseit a legfrissebb kreatívipari trendek figyelembevételével. A jövő szakembereit – építőművészeit, formatervezőit, tervezőgrafikusait – képzik az intézmény Művészeti Karán alap- és mesterfokon. Az elmúlt néhány év igazolta a szakok elindításának helyességét, hiszen számos hallgatói siker, más karokkal megvalósított gyümölcsöző együttműködések és igazi műremekek jellemzik a Design Campus tevékenységét. Utóbbiakból, vagyis a legjobb hallgatói művekből nyílt kiállítás az egyetem Győri Innovációs Parkjában, ahol a most záruló tanévben az említett képzések is otthonra találtak.

best_of_design_campus (02).jpg

Különleges és elgondolkodtató alkotásokat is láthatunk a Széchenyi István Egyetem Győri Innovációs Parkban rendezett Best of Design Campus kiállításán. (Fotó: Adorján András)

A rendhagyó kiállításmegnyitó a hallgatók kollekcióit felvonultató divatbemutatóval kezdődött, majd dr. Somogyi Krisztina, az Elméleti és Alapképző Tanszék vezetője köszöntötte a résztvevőket. Kiemelte, a Kockában képzéseik mellett olyan rendezvények is helyet kapnak, amelyek révén a szélesebb győri közvélemény előtt is megmutathatják értékes tevékenységüket. A június végén megnyílt tárlaton tablók, bélyeg- és könyvtervek, építészeti térkompozíciók, arculati elemek, fotóművészeti alkotások, tipográfiák, plasztikák és további különlegességek láthatók.

„Nemrégiben ugyanebben a különleges térben tekinthettük meg a végzős hallgatók diplomamunkáit, most pedig már valamennyi évfolyam fiatal művészeinek legjobb alkotásait csodálhatjuk ugyanitt” – mondta el U. Nagy Gábor, a Művészeti Kar tudományos és kutatási dékánhelyettese, az Építőművész Tanszék vezetője. Hozzátette, a kiállításon a design különböző megjelenési formáit láthatjuk, de nemcsak egyszerű tárgyakat, hanem magát a kultúrát.

best_of_design_campus (04).jpg

U. Nagy Gábor, a Széchenyi István Egyetem Művészeti Karának tudományos és kutatási dékánhelyettese, az Építőművész Tanszék vezetője, dr. Kovács Zsolt általános és oktatási elnökhelyettes, dr. Somogyi Krisztina, az Elméleti és Alapképző Tanszék vezetője és Radosza Attila képzőművész, az Építészeti és Épületszerkezettani Tanszék docense. (Fotó: Adorján András)

„Egyetemünk egyik legfőbb célkitűzése, hogy a modern technológiákat a fenntartható jövő szolgálatába állítsa. Ezt támogatja a Design Campus Kompetenciaközpont, valamint az, hogy június 1-től a Design Tanszék négy önálló tanszékként működik tovább – Építőművész, Formatervező, Tervezőgrafika, valamint Elméleti és Alapképző Tanszék –, erősítve és még jobban megjelenítve képzéseinket, kompetenciáinkat. Örülünk, hogy hallgatóink és oktatóink olyan innovatív fejlesztések aktív részesei, mint a MedTech Egészségtechnológiai Campusunkon megvalósuló, a Pető-módszer hatékonyágát segítő berendezések és orvostechnológiai eszközök megalkotása. Az elmúlt években elnyert formatervezési és tervezőgrafikai szakmai díjak is igazolják, hogy a karaink közötti együttműködések milyen eredményekre vezetnek, és hogy mindehhez mennyit tudnak hozzátenni a tehetséges hallgatók” – fogalmazott dr. Kovács Zsolt. A Széchenyi-egyetem általános és oktatási elnökhelyettese az intézmény dizájnszakjainak alap- és mesterképzésében részt vevő első végzőseihez is szólt, akik – mint kiemelte – miközben alkotnak, szakmai tudásukkal, művészi érzékükkel a győri egyetemet is hirdetik a világban. „Remélem, gyakran visszatérnek majd hozzánk, és személyes példájukkal mutatnak utat a következő generációknak. A sokszoros túljelentkezés arról árulkodik, hogy szép számmal követnék önöket” – mondta.

best_of_design_campus (01).jpg

Együtt ünnepeltek a Design Campus első végzősei. (Fotó: Adorján András)

„A designképzés – amellett, hogy az innovációra és a versenyképességre összpontosít – lehetőséget kínál arra, hogy a helyi közösség és a kar hallgatói között kreatív együttműködések alakulhassanak. A kulturális és társadalmi fejlődésben is nagy szerepet vállalhat a Design Campus, amely akár művészeti központtá is válhat, élénk, inspiráló közeget teremtve a győrieknek. Ez a kiállítás is azt mutatja, hogy a képzés hozzájárul a helyi kulturális élet gazdagításához” – húzta alá Radosza Attila képzőművész, az Építészeti és Épületszerkezettani Tanszék docense. Beszédében kitért arra is, hogy mindennapjainkat designerek által tervezett tárgyak között töltjük, vagyis a tervezőművészet magában foglalja az élet szinte minden területét. „Ezért a Design Campuson a művészet és a tervezési elvek integrációját helyezik előtérbe, a tanárok hangsúlyozzák a hallgatók és a különböző szakterületek együttműködését, miközben a művészeti világban betöltött szerepük is tükröződik oktatásukban” – sorolta a képzés sajátosságait Radosza Attila.

best_of_design_campus (03).jpg

A kiállításmegnyitót a hallgatók kollekcióit felvonultató divatbemutató színesítette. (Fotó: Adorján András)

Az ünnepségen hallgatói díjakat adtak át, végezetül az oktatók és a szaktársak búcsúztak a győri designképzés első végzőseitől.

best_of_design_campus (08).jpg

best_of_design_campus (07).jpg

best_of_design_campus (12).jpg

best_of_design_campus (10).jpg

best_of_design_campus (09).jpg

best_of_design_campus (11).jpg

Galéria a kiállításról.